Квітка Цісик
Квітослава-Орися Цісик народилась у США у родині емігрантів, проте рідну Україну любила понад усе. Тато почав вчити Квітку музиці, ще коли дівчинці було лише 5 років.
Володимир Цісик, відомий український скрипаль-віртуоз, навчив доньку грати на скрипці, та свій вибір Квітослава зробила на користь співу. Саме вона була виконавицею пісні «Ти осяюєш моє життя», яка здобула Оскар у 1978 році.
Найбільше гріють душу Квітчині два альбоми українських пісень – «Пісні України» та «Два кольори». Голос Квітки Цісик неможливо сплутати ні з чиїм іншим. Маленька і тендітна, вона поєднала у собі усі стилі співу, від опери до етно, та навіть володіла «білим голосом» – унікальною манерою співу, що походить з глибини Карпат.
На превеликий жаль, Квітка пішла з життя зарано, загинувши від невиліковної хвороби. Та у серцях її шанувальників та в серці самої України феноменальна співачка житиме вічно.
Сергій Корольов
Дивовижний факт – ви не знайдете згадок про Сергія Корольова у офіційних документах часів СРСР. Його називали Головним конструктором (з великої літери) – адже ім’я видатного українця було засекреченим. Втратити Корольова – було б катастрофою для всієї радянської авіакосмічної галузі.
Свій перший планер Сергій спроектував у 17 років. Під його пильним наглядом на орбіту вийшов перший штучний супутник Землі. Саме Корольов керував першим польотом людини у космос та першим виходом космонавта у безмежний безповітряний простір.
Світ і досі користується геніальною технологію Корольова для виходу об’єктів на орбіту – багатоступеневою ракетою. Завдяки вченому ми зблизька побачили Місяць – космічні апарати Сергія Павловича серії «Місяць» зробили перші фото зворотного боку Місяця та першими здійснили посадку на поверхню природного супутника Землі. Завдяки зусиллям Сергія Корольова ми почали вивчати космос. Знайомі вченого розповідали, що Корольов дуже любив українську пісню «Дивлюсь я на небо…» Може саме вона надихнула Корольова на безцінний для людства політ у безмежність.
Микола Амосов (1913-2002) - лікар, учений, кардіохірург, трансплантолог, біокібернетик. Автор новаторських методик у кардіології та системного підходу до здоров'я. Довгий час працював над можливостями подовження життя. Похований на Байковому кладовищі в Києві.
Валерій Лобановський (1939-2002) - видатний футбольний тренер, відомий по роботі з Динамо (Київ). Входить у перші десятки практично всіх рейтингів найкращих тренерів в історії світового футболу. Його ім'ям названо стадіон Динамо. Похований на Байковому кладовищі в Києві.
Міла Куніс
Ще одна голлівудська акторка народилася в Україні, у Чернівцях. Вона відома за фільмами "Чорний лебідь", "Оз: Великий та могутній", "Сходження Юпітер", "Друзі по сексу" тощо.
Куніс окрім цього займається і модельним бізнесом.
Щодо України Куніс не мовчить. Вона підтримала українців на початку анексії Криму, написавши відповідний допис у Twitter, але пізніше у 2014-му роздратовано реагувала на запитання журналістів з приводу її політичної позиції щодо України.
Зрештою, списавши таку свою реакцію на вагітність, Куніс зазначала, що співчуває українському народові та переймається за українців.
Комментарии
Отправить комментарий